Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10288008



*

nr 1028 8008


Thure Wallner

(1888-1965), Sverige


Thure Wallner (1888-1965), squirrel, signed, 21x26,


WATERCOLOUR, Thure Wallner (1888-1965), Ekorre, signerad, 21x26


Condition: missfärgningar

Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday Mars 28 2016
at 20:47:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/3 08:49:49 1      300 kr
28/3 20:42:06 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Thure Wallner

Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Read more about Thure Wallner
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ekorre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wallner vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr